ZŠ v SŠ aneb 5. PROJEKTOVÝ DEN

30 listopad 2022
Author :  

Beton je ve stavebnictví velice PEVNÝ materiál a stejně tak i my PEVNĚ věříme, že se žákům ze Speciální základní školy, mateřské školy a praktické školy Ústí nad Orlicí líbil další projektový den s tematikou „Výroba a zpracování betonu“.

Je to již v pořadí pátý projektový den Implementace Krajského akčního plánu Pardubického kraje II (I-KAP II) - Podpory polytechnického vzdělávání.

Jak jsme již dříve zmiňovali je Střední škola a základní škola Žamberk zapojena do projektu Implementace Krajského akčního plánu Pardubického kraje II (I-KAP II) - Podpora polytechnického vzdělávání. Cílem této aktivity je vznik sítě středních a základních škol, které budou vzájemně spolupracovat na podpoře polytechnického vzdělávání pedagogických pracovníků prostřednictvím tematicky zaměřených projektových dnů připravených pro základní školy na středních školách. Na přípravě aktivit společně spolupracují pedagogové ze SŠ i ZŠ. Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Tentokrát jsme pozvali na pondělí 14. listopadu 2022 6 žáků ze Speciální základní školy, mateřské školy a praktické školy Ústí nad Orlicí, kteří byli seznámeni video prezentací s naší školou a poté si mohli pod vedením Bc. Lubomíra Krále vyzkoušet zednické práce se zaměřením na betonování – zásady a poměry míchání složek betonové směsi, předvedení práce se stavební míchačkou, samotné míchání betonové směsi a výrobu betonových dlaždic.

Příjemně a užitečně strávené dopoledne se líbilo nejen nám pedagogům, ale hlavně žákům, kteří si odnášeli také drobné odměny.

RRAPK   eu
4   3
1
5
   

Střední škola a základní škola Žamberk

  • Adresa: Tyršova 214, 564 01 Žamberk
  • Tel: +420 465 614 472
  • E-mail: oups@oupszamberk.cz
  • Podatelna: 7:00 - 14:00 hod
  • Datová schránka: q6xnxxn
  • Ředitelka školy: Mgr. Věra Říčařová

Zřizovatel školy

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj

Čísla účtů

  • Stravné: 259 731 048 / 0300

Seznam čísel účtů pro platby

Top