„Deník týhle doby aneb offline v online“

Doba koronavirová nám všem zcela změnila pojetí volného času. V prostředí domova probíhá i distanční školní výuka, a žáci tak musí trávit většinu času za monitorem počítačů a notebooků. Z toho důvodu si Krajské centrum primární prevence Pardubického kraje při Pedagogicko-psychologické poradně v Ústí nad Orlicí připravilo pro žáky a pedagogy projekt „Deník týhle doby aneb offline v online“. Hlavním záměrem bylo v rámci prevence duševního zdraví zaktivovat žáky, aby alespoň na chvíli trávili čas bez digitálních technologií, sdíleli své zkušenosti, myšlenky, nové zážitky z posledních měsíců a možná  i inspirovali ostatní. Kéž by Deník týhle doby byl jednou příležitostí pro úsměvné ohlédnutí za koronavirovým obdobím. Naši žáci se také zúčastnili projektu, ať už šlo o vaření, pečení, skládání veršů nebo malování.

Pro vybrané autory byla připravena odměna.

Kubíčková, D. Kalousková

pátek, 23 říjen 2020 00:00

Opatření k pandemii

OPATŘENÍ, KTERÁ MOHOU VÉST KE ZVLÁDNUTÍ PANDEMIE

Projektový den – Soutěž kuchařských dovedností

V rámci projektového dne, který se konal dne 8. 10. 2020 ve cvičné kuchyňce na naší škole soutěžili žáci dvouletého oboru Práce ve společném stravování.

Žáci připravovali následující menu: Polévka zeleninová, dušená rýže, vepřové na kmíně a okurkový salát. Každý žák si nanormoval celé menu, připravil a navážil suroviny. Celé menu  prezentovali odborníkovi z praxe paní Barnetové, paní učitelce Novotné, paní učitelce Kubíčkové a paní učitelce Kalouskové. Celou soutěž kontrolovala a po odborné stránce hodnotila odbornice z praxe.

Žáci byli ohodnoceni za své výkony drobnou odměnou. Soutěž se vydařila a všichni si odnášeli nové zkušenosti a dobrou náladu ze zdařilé akce.

                                                                                                                                       

pondělí, 05 říjen 2020 00:00

PROJEKTOVÉ DNY v praktické škole dvouleté

Třída praktické školy dvouleté měla možnost v prvním školním měsíci září zažít hned dva projektové dny. První se uskutečnil pod názvem BOHATSTVÍ LESA, kdy se žáci seznámili s významem lesa jako zdrojem dřeva a kyslíku, s porostovým složením lesa, lesní zvěří, ohrožením lesa škůdci a také o významu myslivosti. Dnem plným sluníčka je provázel odborník ze s.p. Lesy ČR a předseda mysliveckého sdružení. Žáky seznamoval s problematikou lesa poutavou formou doplněnou nejen názornými obrázky, ale také ukázkami trofejí, mysliveckých potřeb a zbraní, hravou formou učil žáky poznávat stromy a známe plodiny v lese. Na závěr si žáci technikou přenosu obrázků pomocí šablony ozdobili taštičky, které byly součástí upomínkových předmětů od s.p. LESY ČR. Projektový den se konal u myslivecké chaty, zasazené do přírody. Tématiku jsme zvolili v rámci výuky ručních prací, kde jsou začleněny i práce se dřevem.

Druhý projektový den se uskutečnil na ekofarmě STATEK u sv. Jána v Kunvaldu, kde se zabývají ekologickým chovem skotu, koní a drůbeže – krůt a kuřat. Farma poskytuje také ubytování a ekoturistiku a zprostředkovává jízdy na koni. Žáci měli možnost si za doprovodu majitelky celou farmu prohlédnout a seznámit se s celým provozem farmy.

Oba projektové dny se velice vydařili, žáci byli nadšeni a měli plno zážitků.

čtvrtek, 03 září 2020 00:00

Adaptační pobyt 2020

Ve dnech 16. - 18. 9. 2020 proběhne Adaptační kurz pro 1. ročníky střední školy.

pondělí, 24 únor 2020 00:00

Zabíjačka

Dne 18. 2. 2020 proběhl na naší škole projektový den, který byl zaměřen na zabíjačku.

pondělí, 24 únor 2020 00:00

Zážitková gastronomie

V pátek 21. 2. 2020 žáci oboru Kuchař navštívili v rámci projektového dne restauraci U Džbánu v Libchavách a pod vedením šéfkuchaře Vlastimila Janouška se seznámili s pojmem zážitková gastronomie.

středa, 11 prosinec 2019 00:00

Den otevřených dveří

Vánoční jarmark je jedna z největších akcí pořádaných naší školou pro veřejnost, která má v tento den možnost prohlédnout si celou střední i základní školu.

středa, 11 prosinec 2019 00:00

Den otevřených dveří

Vánoční jarmark je jedna z největších akcí pořádaných naší školou pro veřejnost, která má v tento den možnost prohlédnout si celou střední i základní školu.

Střední škola a základní škola Žamberk

  • Adresa: Tyršova 214, 564 01 Žamberk
  • Tel: +420 465 614 472
  • E-mail: oups@oupszamberk.cz
  • Podatelna: 7:00 - 14:00 hod
  • Datová schránka: q6xnxxn
  • Ředitelka školy: Mgr. Věra Říčařová

Zřizovatel školy

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj

Čísla účtů

  • Stravné: 259 731 048 / 0300

Seznam čísel účtů pro platby

Top