úterý, 29 červen 2021 00:00

PROJEKTOVÝ DEN – LOUTKOVÉ DIVADLO

Žáci se obeznámili s loutkovým divadlem a jeho historií. Za pomoci odborníka si žáci sestavili loutkové divadlo a seznámili s určitými loutkami a kulisami. Téma projektu bylo zaměřené na pohádku Červená Karkulka, žáci si připomněli pohádku pomoci her, říkánek, písniček a ukázek. Žáci si vyrobili vlastní loutku z papíru a sami si pohádku zahráli. Projekt byl zaměřený na rozvoj čtenářské gramotnosti.

Mgr. Renáta Kubíčková

Projektový den mimo školu ukázal žákům Komenského strastiplnou životní cestu napříč Evropou. Žáci se dozvěděli země, kde Komenský žil nebo kam zavítal z pracovních důvodů. Seznámili se se všemi jeho „profesemi a podobami“, ale hlavně zjistili, že jeho osoba byla vskutku mnohovrstevnatá a obdivuhodná. Dále si žáci prohlédli Pamětní síň J. A. Komenského, pomník J. A. Komenského a přírodní bludiště labyrint.

středa, 23 červen 2021 00:00

Výlet do Dlouhoňovic - po naučné stezce

Dne 11.6. 2021 jsme se vydali na společný výlet do Dlouhoňovic na naučnou stezku, kde jsme viděli krásné dřevěné sochy zvířat. Na stezce byly naučné tabule s informacemi o zvířatech a přírodě. Na vyhlídce jsme si dali menší občerstvení a pokračovali jsme po stezce. Celý výlet jsme zakončili malým odpočinkem v zámeckém parku. Počasí nám přálo a celé jsme si to moc užili. 

čtvrtek, 17 červen 2021 00:00

Projektový den – Radost z pečení

Žáci oboru Provoz cukráren se zúčastnili dne 15. 6. 2021 projektového dne, kde si vyzkoušeli pravé cukrářské pečení. Upekli si piškotové pláty, připravili krém na ananasové řezy s čokoládou, vše si promazali, nazdobili a nakrájeli na společné pohoštění. Uvařili si kávu a společně si zhodnotili úspěšné pečení s paní Barnetovou, odbornicí z praxe a paní učitelkou Novotnou. Celé dopoledne bylo velmi uvolněné, žáci s nadšením spolupracovali a připravovali sladkou dobrotu. Těšíme se na další takové povedené sladké dny.

Dana Kalousková

úterý, 01 červen 2021 00:00

Projektový den

Dne 26.5.2021 se na naší škole uskutečnil projektový den s názvem „Zdobení dortů a modelování cukrářských dekorací“.  Celým programem nás odborně vedla paní Lucie Pečinková z cukrářské výrobny v Letohradě.  V průběhu celého programu byl prostor pro otázky z řad žáků a učitelů. Moc nás to bavilo a nemohli jsme se od toho odtrhnout. Všem se výrobky moc povedly a žáci si je odnesli domů. Děkujeme paní Pečinkové za velice profesionální a milou realizaci našeho projektového dne a těšíme se na jeho možné pokračování.

J. Pozdníková

čtvrtek, 20 kvě 2021 00:00

Projektové dny

Projektové dny – 13. 5., 17. 5., 18. 5. 2021

V uplynulých dnech se konaly v rámci projektových dní „Soutěže kuchařských dovedností“, kterých se zúčastnili žáci dvouletého oboru Práce ve společném stravování a tříletého oboru Kuchař. Žáci si připravili menu, které hodnotila odbornice z praxe a učitelky odborného výcviku. Soutěž byla velmi přínosná pro všechny žáky, protože museli předvést své kuchařské dovednosti, samostatnost a kreativitu. Projektové dny se velmi povedly a žáci si za statečnost vybojovali sladkou odměnu a odcházeli s dobrým pocitem, že vše zvládli a předvedli povedené pokrmy.   

Dana Kalousková                                                                                                                              

„Deník týhle doby aneb offline v online“

Doba koronavirová nám všem zcela změnila pojetí volného času. V prostředí domova probíhá i distanční školní výuka, a žáci tak musí trávit většinu času za monitorem počítačů a notebooků. Z toho důvodu si Krajské centrum primární prevence Pardubického kraje při Pedagogicko-psychologické poradně v Ústí nad Orlicí připravilo pro žáky a pedagogy projekt „Deník týhle doby aneb offline v online“. Hlavním záměrem bylo v rámci prevence duševního zdraví zaktivovat žáky, aby alespoň na chvíli trávili čas bez digitálních technologií, sdíleli své zkušenosti, myšlenky, nové zážitky z posledních měsíců a možná  i inspirovali ostatní. Kéž by Deník týhle doby byl jednou příležitostí pro úsměvné ohlédnutí za koronavirovým obdobím. Naši žáci se také zúčastnili projektu, ať už šlo o vaření, pečení, skládání veršů nebo malování.

Pro vybrané autory byla připravena odměna.

Kubíčková, D. Kalousková

pátek, 23 říjen 2020 00:00

Opatření k pandemii

OPATŘENÍ, KTERÁ MOHOU VÉST KE ZVLÁDNUTÍ PANDEMIE

Strana 1 z 2

Střední škola a základní škola Žamberk

  • Adresa: Tyršova 214, 564 01 Žamberk
  • Tel: +420 465 614 472
  • E-mail: oups@oupszamberk.cz
  • Podatelna: 7:00 - 14:00 hod
  • Datová schránka: q6xnxxn
  • Ředitelka školy: Mgr. Věra Říčařová

Zřizovatel školy

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj

Čísla účtů

  • Stravné: 259 731 048 / 0300

Seznam čísel účtů pro platby

Top