Recitační soutěž Moravská Třebová

16 kvě 2019

      I letos se žáci naší školy účastnili Krajské recitační soutěže, která se konala 14. května v Muzeu v Moravské Třebové. Tuto akci, která byla připravena pro žáky se zdravotním postižením, připravili pedagogové ze Speciální ZŠ, MŠ a PrŠ Moravská Třebová. Soutěžilo se v několika kategoriích: Sál v přízemí byl připraven pro ZŠ speciální, praktickou školu dvouletou a 1. – 3. ročník ZŠ dle § 16. Kinosál v prvním patře obsadili žáci 4. – 9. ročníku ZŠ dle § 16.

      Letošní výsledky nás opět mile překvapily – v kategorii žáků 1. – 3. ročníku ZŠ dle § 16 byl Lukášek Vondra na třetím místě – svojí básní „Jak se správně oblékat“ rozesmál všechny přítomné. V kategorii starších žáků (4. – 9. ročníku ZŠ dle § 16) jsme získali také třetí místo v podání Patrika Mareše, který přednesl báseň „Modrá“ od J., V., Sládka. Naši praktickou dvouletou školu reprezentovala Nikola Čermáková. I ta získala krásné třetí místo za báseň „Kravička“ od Z. Svěráka. Všichni účastníci dostali koláč a čaj od místní pekárny „Moravec“. Pro děti to byl nezapomenutelný zážitek, protože možnost „vystoupit na jevišti“ a předvést svoje dovednosti se jim nenaskytne každý den, a především pro jedince se zdravotním postižením je to neskutečně povzbuzující a motivační záležitost. Chtěla bych moc poděkovat všem dětem za vzornou reprezentaci naší školy a pedagogům za skvělou spolupráci.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Mgr. Hubálková Petra

Střední škola a základní škola Žamberk

  • Adresa: Tyršova 214, 564 01 Žamberk
  • Tel: +420 465 614 472
  • E-mail: oups@oupszamberk.cz
  • Podatelna: 7:00 - 14:00 hod
  • Datová schránka: q6xnxxn
  • Ředitelka školy: Mgr. Věra Říčařová

Zřizovatel školy

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj

Čísla účtů

  • Stravné: 259 731 048 / 0300

Seznam čísel účtů pro platby

Top