O škole > Spolek Orlice > Gastrokroužek

Gastrokroužek

PODPORA VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT

"AKCE SE KONALA ZA FINANČNÍ PODPORY MĚSTA ŽAMBERK"

Gastrokroužek je určen všem žákům Střední školy a základní školy Žamberk, kteří mají rádi jídlo a vše, co k němu patří.

V kroužku si žáci své kulinářské umění prohloubí a seznámí se i s netradičními surovinami. Žáci se seznámí s pokrmy klasické české, ale i zahraniční kuchyně. Vyzkouší si teplou i studenou kuchyni. Poznávají nové chutě, koření, exotické přísady, experimentování s ingrediencemi nebo nezvyklé kombinace.

Žáky vaření baví, zvláště pak vaření méně tradičních pokrmů, o kterých slyšeli, ale nemají s nimi praktickou zkušenost. Zaměřuje se i na krajové speciality  a přípravu pokrmů  k různým svátečním příležitostem jako jsou Vánoce či Velikonoce. Během přípravy jídel se žáci seznámí s etikou stolování, hygienickými zásadami a pravidly zdravé výživy. Dozví se zajímavé informace o skladbě potravin a naučí se je vhodně kombinovat. V našem kroužku si ukážeme, že vaření může být velká zábava, a navíc si pochutnáme. Žáci zde uplatní vlastní kreativitu, fantazii a možná i chuť pomáhat doma při vaření.

Zvláštní poděkování patří městu Žamberk, které nás finančně podpořilo.

Mgr. Jana Pozdníková