O škole > Sport > MČR ČSMPS v závodu horských kol 2018

MČR ČSMPS v závodu horských kol 2018

Druhý říjnový víkend se ve Srubech uskutečnil již 6. ročník Mistrovství ČR ČSMPS v závodu horských kol. Prezentovala se bezmála stovka závodníků.

Páteční odpoledne patřilo časovce do vrchu na 2,5 km. V ní 1. místo obsadila v juniorské kategorii Sandra Myšáková, dalším úspěšným závodníkem byl Vojta Kocúr, který získal druhé místo a přispěl tím k získání další medaile pro SK Integru Žamberk. Další zástupkyně SK Integry Žamberk si vedla také velice dobře, žákyně Klaudie Burkotová skončila pátá.

Druhý den byl pro účastníky nachystán okruhový závod se startem po kategoriích. V náročném terénu obhájila své prvenství Sandra Myšáková, která si s přehledem dojela pro 1. místo ve své kategorii. Vojta po nepříjemném pádu skončil za medailisty. Mezi vyhlášenými šesti nejrychlejšími závodníky byla i Sandra Myšáková, která tak za sebou nechala mnoho závodníků.

Celá akce se vydařila jak po sportovní tak i organizační stránce.

Juniorky          Sandra Myšáková      časovka   1.       okruh 5 km  1.

Žáci                 Vojta Kocúr                časovka   2.       okruh 5km   4.

Antonín Berky            časovka 18.       okruh 5km 18.

Žákyně            Klaudie Burkotová      časovka   5.       okruh 5km 10.

Junioři A         Adam Luňák                časovka 19.       okruh 5km 21.

Miloslav Synek           časovka 16.       okruh 5km 23.

Junioři B         Jakub Čipera               časovka 15.       okruh 5km 13.

ZNAK MESTA - hlavička - barva.jpgAkce se konala za finanční podpory města Žamberka.