O škole > Sport > ČSMPS přehazovaná 2018

ČSMPS přehazovaná 2018

Snaha svazu rozšířit nabídku kolektivních sportů pro dívky vyústila v organizaci 0. ročníku republikového turnaje v přehazované. A náš klub samozřejmě nesměl při takové události chybět. Dívčí výprava vyrazila začátkem nového roku na dvoudenní pořádný výlet - až do 190 km vzdáleného Tábora.

Přehazovaná je kolektivní míčová hra pro 4 hráčky v poli (9 x 6m), která se hraje podle pravidel volejbalu, ale míč se přehazuje. Může se tedy po rozeběhu smečovat, blokovat, zkrátka dostat nechytatelný míč k soupeři přes síť vysokou 210 cm.

Turnaj odehrálo 9 týmů, my jsme skončili na 6. místě. Dvě něšťastně prohraná utkání o pár míčů nám znemožnila postup do finálové skupiny. Všechny naše dívky předvedly bojovné výkony, lepšily se zápas od zápasu. Víme ale, na jakých činnostech musíme zapracovat: nekompromisní smečování, předvídání, přehled na hřišti, vyvarovat se zbytečných chyb. 

Soupiska SK Integry Žamberk: smečařky: Monika Petráňová, Sandra Myšáková, polařky: Ilona Berkyová, Dominika Pulková, Petra Stehlíková (naše nejlepší hráčka!), Jiřina Žampachová.                                                                      mk

ZNAK MESTA - hlavička - barva.jpgAkce se konala za finanční podpory města Žamberka.

 


Fotografie:
Webové stránky vytvořil Acceler