O škole > Aktuality > Zahradní slavnost 2018

Den dětí na SŠ a ZŠ Žamberk - Zahradní slavnost 2018

Vtěsnat celý ten báječný den do jedné krátké zprávy? Připadá mi to skoro jako nemožný úkol, ale přesto se o něj teď pokusím.

Poslední květnový den začal na naší základní škole jako každý jiný, pro naše žáčky typickým denním režimem. Jen ty piktogramy byly jiné. Místo obvyklého Čtení, Psaní, Řečové výchovy a dalších předmětů se tu objevil párek v rohlíku, zmrzlina, vystoupení, hry, soutěže, lukostřelba, koloběžky, pěna, sběr a mnoho dalšího. Vše začalo svačinkou od Kláštereckých masných pochoutek a pekařství Adamec Nekoř, již zmíněným párkem v rohlíku. V deset hodin „přihoukalo“ autíčko Family Market se zmrzkou a drobnými dárky pro všechny žáky. Přesně v poledne jsme symbolicky zahájili naši již pátou Zahradní slavnost vystoupením žáků ze speciálních tříd v retro stylu, jak jinak než „Pátou“ z Rebelů. A pak už vše běželo jak skvěle namazaný stroj. Žáci celé naší školy soutěžili, sledovali taneční a herecká vystoupení svých spolužáků, stříleli z luků, koupali se v bazénku, jezdili na koloběžkách a samozřejmě pro ně bylo připraveno další bohaté občerstvení s čerstvě upečenou pizzou z Pizzerie U divadla od pana Jiřího Kašpara.

V rámci Zahradní slavnosti také pravidelně vyhlašujeme nejlepší „sběrače“ ve sběrové soutěži vyhlášené městem Žamberk. Tentokrát jsme se umístili na 1. místě ve sběru nápojových kartonů a elektrospotřebičů a na 3. místě ve sběru papíru. Od města Žamberk jsme dostali krásných 16 000 korun. Děkujeme paní Ing. Aleně Hovádkové a paní Jaroslavě Halbrštátové, které za námi s tímto krásným výsledkem přišly.

O poslední velké překvapení se postarali kunvaldští hasiči, kteří pod záštitou pana starosty Ing. Josefa Paďoura přijeli osvěžit v tom horkém letním dnu všechny přítomné. Během chvilky školní zahradu pohltilo obrovské množství pěny, ze které měly děti neuvěřitelnou radost.

Pomalu se blížím k závěru a na závěr se přeci sluší poděkovat. Díky patří všem štědrým sponzorům a k již jmenovaným musím připsat místostarostu našeho města pana Ing. Oldřicha Jedličku, člena zastupitelstva Pardubického kraje, pana J. Štelbaského, pana Lorence, majitele Prodejny zeleniny a zdravé výživy v Žamberku a firmu Bocus a.s. Orlice. Samozřejmě velký dík patří naší paní ředitelce Mgr. Věře Říčařové a všem, kteří se na zdárném průběhu akce podíleli.

Chtěli jsme dětem připravit pohodový, odpočinkový den plný překvapení a zážitků. Vykouzlit úsměvy na jejich tvářích a rozzářit dětské oči.  Myslím, že úkol byl splněn na výbornou a všichni věříme, že na tyto chvíle budou dlouho vzpomínat společně se svými rodiči a kamarády. Tak zase za rok!

Štěpánka