O škole > Aktuality > Úprava prostoru vstupu a chodby na základní škole

ÚPRAVA PROSTORU VSTUPU A CHODBY ZÁKLADNÍ ŠKOLY V ŽAMBERKU

Díky poskytnutí nadačního příspěvku Nadace Agrofert v částce 100.000 Kč za finanční spoluúčasti školy byl upraven prostor vstupu a chodby na Střední škole a základní škole v Žamberku novou výmalbou. Stěny byly osázeny magnetickými a provázkovými nástěnkami, dřevěnými plošnými a závěsnými dekoracemi, popisovacími tapetami k rozvoji grafomotoriky, hracími panely k rozvoji motoriky a smyslového vnímání. Zárubně nepoužívaných dveří vyplnil policový systém. Do koncové části chodby byl zasazen relaxační koutek s kobercem, polohovacími vaky, taburety a lávovými lampami.

Na rekonstrukci chodby, která probíhala od května do listopadu 2017, se podíleli velkou měrou zaměstnanci školy. Z místních firem si poděkování zaslouží paní Lenka Moravcová (květinářství u pošty), paní Zdena Píčová (papírnictví u kostela), pan Václav Chramosta (výmalba), pan Otakar Jirků (oprava zárubní), Nábytek Kosařovi (nástěnky, vaky) a firma Jehla (koberec). Poděkování zaslouží i firmy, které dodaly jednotlivé prvky a ochotně konzultovaly jejich účelné využití: Insgraf, Lokki, Bego, Space 4kids, Šunda, Dekorace pro radost.

Úpravy prostor vstupu do druhého patra budovy a chodby základní školy předčily očekávání. Každé ráno přicházejí děti, rodiče a pedagogové do barevného, hřejivého a esteticky uspořádaného prostoru. Během dne je prostor aktivní zónou, kde se scházejí děti napříč třídě, věku či postižení. Jednotlivé prvky jsou prakticky nepřetržitě využívány o přestávkách, ale stávají se také součástí vyučovacích hodin.

Mgr. Lenka Mejdrová, speciální pedagog

Úprava prostoru vstupu a chodby na základní škole
24.10.2017