O škole > Aktuality > Den otevřených dveří 28. listopadu 2018

DEN OTEŘENÝCH DVEŘÍ – A přeci se vydařil!!!

Každým rokem před první adventní nedělí STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽAMBERK pořádá den otevřených dveří spojený s vánočním jarmarkem. Přestože jsme museli letos původní termín kvůli odstávce elektrického proudu nakonec změnit a naše přípravy se o jeden den musely zkrátit, nakonec se nám podařilo naše „brány“ otevřít včas široké veřejnosti ze Žamberka i okolí.

Navštívili nás i možní budoucí žáci např. z Pardubic, České Třebové, Ústí nad Orlicí, z Rychnova nad Kněžnou a Kostelce nad Orlicí, ale i z Rokytnice v Orlických horách.  V jednotlivých učebnách jim naši žáci prezentovali tříleté obory vzdělávání, a to Kuchař, Pečovatel/ka, Řezník a uzenář, Zedník, ale také dvouleté obory vzdělávání – Provoz společného stravování, Provoz prádelen, Provoz služeb a domácnosti a nově také obor Restaurační a hotelový provoz. Svojí návštěvou nás již tradičně potěšili i prvňáčci ze ZŠ Žamberk, 28. října, kteří měli možnost nakoupit drobné dárečky.

V době příprav se naši žáci mění v řemeslníky mnoha profesí a pod vedením našich zkušených učitelů tvoří různé výrobky na prodej na vánoční jarmark. Svou zručností přispívají také samotní učitelé a výsledky nás všech jste mohli vidět právě ve středu 28. listopadu 2018. Návštěvníci si mohli vybrat z bohatého sortimentu řeznických a uzenářských výrobků, z adventních věnců a svícnů, drobných textilních výrobků a různé vánoční dekorace, mnoha druhů andělíčků, ale také měli možnost posedět při kávě a nějaké dobrůtky z rukou našich kuchařů.

Na uskutečnění našeho dne otevřených dveří se také podílelo mnoho báječných lidí a firem, kteří nám stáli po boku při náročných přípravách. Veliké poděkování patří: Bocus a.s. Letohrad, Jatka Lanškroun s.r.o., Masoeko s.r.o. Letohrad, Řeznictví Sloupnice s.r.o. Dolní Sloupnice, Klášterecké masné pochoutky a.s. Klášterec nad Orlicí, Bramborárna Helvíkovice – p. Bednář, ale také Evě Kotyzové a Daně Prachařové.

Věříme, že se všem u nás líbilo, že u nás strávili alespoň chvilku pohody a našli to, co hledali. Věříme také, že z mnohých možných budoucích žáků se stanou alespoň někteří skutečnými žáky a vyučí se u nás v nějakém oboru vzdělání. Všem děkujeme za podporu a přejeme krásné a pohodové vánoční svátky a do nového roku nejen hodně zdraví, ale také mnoho úspěchů.

Za SŠ a ZŠ Žamberk Ing. Marcela Bednářová

IMG_7077 - kopie.JPG


Fotogalerie

DOD
5.12.2018
Webové stránky vytvořil Acceler