O škole > Aktuality > Tajný výlet

Tajný výlet

Na 24. 9. byl naplánovaný Tajný výlet pro maminky. Pršelo, foukal vítr a byla zima. Sešly jsme se i za nepříznivého počasí a domluvily se, že na výlet vyrazíme na jaře. Kam? To pořád ještě nevíme, je to tajné! Takže místo výletu jsme se pustily do výroby podzimní dekorace. I přes počáteční obavy, že to nezvládneme, nám pod rukama vznikali krásní ježci ze sena a šišek. Odpoledne uteklo a za dobré nálady jsme se rozjely domů pochlubit se svými výtvory. Moc děkujeme za krásně strávené odpoledne a už se těšíme na příště.                                                                                                                        za maminky Martina Z.

O souboji s ježky nám napsala i Dana P.

Dnes (24. 9.) jsme se utkaly s ježky a zvítězily jsme. Už od začátku byla výhoda na naší straně. Jsme větší, máme dvě ruce, na nich deset prstů, a bylo nás víc. Na to, aby nebyl v průběhu boje nikdo zraněn, dohlížela Štěpánka, Alenka a Pavla. A opravdu se nikomu nic nestalo. Naši ježci totiž mají tělo z papíru, sena a na jejich krásné bodliny padla celá krabice borovicových šišek. O výraz obličeje se postaraly kaštany, žaludy – prostě plody našich největších listnatých velikánů. Pak už jen stačilo maličko dozdobit šípky, jablíčky a listy stromů. Výběr byl široký, vše pečlivě připravené, stačilo si jen vybrat. U vší té práce jsme stihly vypít kávu, ochutnat výborný pudinkový řez a hlavně si poklábosit. Dvě hodinky utekly jako voda a my si nesly domů každá svého ježka. Co kus, to originál, ale každý nese na zádech své kouzlo podzimu. Nezbývá než za maminky poděkovat Štěpánce a jejím šikovným kolegyňkám. Svůj čas věnovaly nám a my jim za to nechaly ve třídě nepořádek.

Už se moc těšíme na další společné setkání. Mohlo by se uskutečnit v průběhu adventu s kávou, ochutnávkou cukroví, recepty a možná dojde i na zpěv koled (možná si raději k dotvoření atmosféry nějaké pustíme :)).

Pokud vás to zaujalo, přijďte příště mezi nás, ať nás je víc.                                za spokojené maminky Dana P.

 P. S. Chtěla bych vám všem maminkám moc poděkovat, že jste se nenechaly odradit nepřízní počasí a přišly. Ježci, které jste vyrobily, jsou opravdu krásní a doufám, že už zdobí vaše interiéry. Už se těšíme na další společné odpoledne.                                                                                                                                Štěpánka


Fotografie:
Webové stránky vytvořil Acceler