O škole > Aktuality > Soutěž žáků oboru vzdělání zednické práce

Vítězství v mezinárodní soutěži v řemeslných dovednostech

Ve dnech 19. – 21. 9. 2017 se na náměstí ve Vysokém Mýtě konala mezinárodní soutěž v řemeslných dovednostech Řemeslo /Skill 2017 a žáci naší  Střední školy a základní školy Žamberk, Tyršova 214 se ji účastnili v kategorii Zednické práce.

Soutěž je jedinečná v celé České republice svou zajímavou koncepcí, časovým záběrem i náročností soutěžních zadání.

Naše účast byla dvoudenní a úkolem v prvním dni bylo vyzdít fragment přesného zdiva z materiálu Ytong a dále cihelných bloků Heluz včetně montáže nadokenních překladů s vloženou tepelnou izolací.  Druhý den bylo zadáno zhotovit omítku Baumit na zdivu Heluz a provést kontaktní zateplení Isower zdiva Ytong.

V kategorii Zednické práce po vyhodnocení výsledků práce odbornou porotou z dodavatelských firem, pořadatelů a cechů jsme se v konkurenci neztratili a naši žáci Jakub Vítek a Radek Skalický zvítězili a další dvojice Lukáš Kortč a David Beran skončila čtvrtá. Vítězství je skvělé, zvláště když jsme těsně porazili kvalitní maďarský tým.

Soutěž nám dává potřebnou možnost porovnat se s jinými školami stejného zaměření a žákům umožní zažít pestrou práci s nejmodernějšími stavebními materiály doplněnou radami technických poradců dodavatelských firem.

Jsem rád, že jsme naší Střední škole a základní škole Žamberk, Tyršova 214 a městu Žamberk v žádném případě neudělali ostudu a snad jsme maličkou kapkou přispěli k záměru Pardubického kraje doplnit stále větší nedostatek kvalifikovaných pracovníků technického zaměření.

Učitel odborných předmětů a odborného výcviku Bc. Lubomír Král

Soutěž žáků oboru vzdělání zednické práce