O škole > Aktuality > Sněhuláci pro Afriku 2018

Sněhuláci pro Afriku 2018

Společnost Kola pro Afriku ve spolupráci s Gymnáziem Ostrava – Hrabůvka připravila již 6. ročník originální charitativní akce Sněhuláci pro Afriku, s podtitulem Děti pomáhají dětem. Tato jednorázová událost probíhá vždy v zimních měsících a na přihlášených školách se ve vyhlášeném termínu stavějí sněhuláci. Výtěžek z celé akce následně putuje dětem do Afriky.

Naše škola se letos připojila k této akci již podruhé. Neodradil nás přemrzlý sníh a do práce jsme se pustili 22. ledna. Na naší zahradě vyrostl jeden opravdu velký sněhulák a několik menších. Stejně, jako vloni, jsme si sněhovou nadílku pořádně užili, všichni se do budování zapojili s velkým nadšením, elánem a s vědomím dobrého pocitu z toho, že pomáháme dětem v Africe.

Chtěla bych poděkovat všem rodičům, žákům a zaměstnancům školy, kteří se rozhodli do akce zapojit nejen s obrovským pracovním nasazením, ale i finančně. Díky Vám posíláme na opravu kol a jejich následnou přepravu do Afriky 3000,- korun.

Štěpánka