O škole > Aktuality > Řemeslná soutěž

Účast na řemeslné soutěži

Jako v minulých letech, tak i letos na podzim se ve dnech 18. – 20. září konala ve Vysokém Mýtě mezinárodní soutěž ŘEMESLO / SKILL 2018.

Zadání praktické části oboru zednické práce spočívala ve zdění z různých materiálů, provedení omítky a venkovního zateplení. V naší kategorii soutěžily 4 týmy.

Naši Střední školu a základní školu Žamberk, Tyršova 214 na žádost organizátorů reprezentovali dva dvojčlenné týmy. Obě družstva naší škole a městu Žamberk neudělala ostudu, když první tým skončil druhý a druhý tým obsadil třetí místo. Lepší byli jen žáci speciální školy z Města Baja v Maďarsku. Pro naše žáky a obecně pro všechny soutěžící je účast na soutěži vítanou příležitostí, jak si porovnat úroveň svých dovedností s žáky jiných škol.

Soutěž obsahovala řadu doprovodných programů a navštívila ji řada občanů města Vysoké Mýto i širokého okolí, dále žáci základních a středních škol a učilišť, mnoho významných hostů z vedení Pardubického kraje, Hospodářské komory, města Vysoké Mýto, výrobců a dodavatelů stavebních materiálů a z vedení stavebních firem.

Bc. Lubomír Král, učitel odborného výcviku

Řemeslná soutěž