O škole > Aktuality > Příměstský tábor 2018

Příměstský tábor 2018

Letní prázdniny jsou pro děti časem, kdy nemusí myslet na úkoly a můžou si dosyta užívat slunečné dny venku na čerstvém vzduchu. Na druhou stranu jsou dva měsíce docela dlouhá doba, kdy často nemají možnost vidět svoje spolužáky, na které jsou po zbytek roku zvyklí. A to by byla velká škoda! I proto naše škola každoročně pořádá letní příměstský tábor. Děti jsou mezi kamarády a užijí si spoustu zábavy. A co všechno jsme s dětmi zažili letos? Tady je krátké shrnutí našeho společného dobrodružství.

V pondělí 9. července jsme my, vedoucí tábora, dorazili do prostor naší školy a netrpělivě vyčkávali na příjezd všech 18 dětí. Nečekali jsme dlouho. Brzy už bylo ve škole tak živo, jako by ani žádné prázdniny nebyly. Před sebou jsme měli pěkně nabitý týden, a tak jsme dlouho neotáleli a hned se pustili do naplánovaných akcí. Výlet na koloběžkách, plavení se na raftu nebo odpoledne strávené v rychnovském bazénu. A i když si počasí o chvíle u vody přímo říkalo, na programu byla spousta dalších aktivit, jako například projížďka na koních. Tu si děti náramně užily a náš velký dík tím patří panu Švandovi z Domova pod hradem Žampach, který pro nás vše zařídil.

Na správném táboru samozřejmě nesmí chybět táborák, hry a nejrůznější soutěže. Vyráběli jsme i dárky pro maminky, nevynechali návštěvu solné jeskyně nebo procházku zahradami častolovického zámku a tamní minizoo. Jedno odpoledne za námi také přijeli kamarádi z Alabamy a nejenom, že nám předvedli country tance, ale pokusili se nás je dokonce naučit. Velkým zážitkem pro děti bylo nocování ve škole ze čtvrtka na pátek. Rozdělali jsme karimatky a spacáky a všichni společně přespali v tělocvičně.

Celý týden jsme se všichni skvěle bavili a užili si kupu legrace. Nic z toho by ale nebylo možné bez našich milých sponzorů: Město Žamberk, pan Tomáš Ulrich -  firma Stilmat s. r. o., firmy Masoeko s.r.o. Letohrad a Klášterecké masné pochoutky, a.s.. Děkujeme vám! 

Děkuji moc všem, kteří se na organizaci tábora podíleli. Jen jejich zásluhou vše proběhlo bez problémů a úrazů a v neposlední řadě bych ráda poděkovala naší paní ředitelce Mgr. Věře Říčařové za zapůjčení školních aut a možnost plně využít prostory a areál školy.

Už teď se těšíme, jaké táborové příběhy nám napíše budoucí rok!                                              Mgr. Štěpánka Paďourová

Příměstský tábor SŠ a ZŠ Žamberk 2018 se konal za finanční podpory města Žamberk    ZNAK MESTA - hlavička - barva.jpg                  

 

 


Fotografie:
Webové stránky vytvořil Acceler