O škole > Aktuality > Pobyt v přírodě 2018

Pobyt v přírodě 2018

I letos měli žáci ze Střední školy a základní školy v Žamberku možnost strávit tři zářijové dny v přírodě, bez rodičů. V nedalekém Kunvaldě na Záhorách, v penzionu Skalka na dvacet z nich čekaly nejrůznější hry, vycházky do přírody, stopovaná, výtvarné činnosti, malování na obličej, a díky krásnému počasí, také koupání ve venkovním bazéně. Velkým zážitkem pro děti bylo  noční putování za světýlky, které svým tajuplným vyprávěním doprovázela paní asistentka Dana Jedličková. Večerní louka plná hořících lampiček byla kouzelná a děti si plně vychutnaly strašidelnou atmosféru. Jako každoročně, i letos byl celý pobyt zakončen nálezem sladkého pokladu, o který se děti náležitě „podělily“. O plná bříška dětí i pedagogů se starala dcera paní Skalkové Bětka Solničková.

Pro děti s mentálním a fyzickým postižením jsou pobyty mimo rodinu a školu důležitým krokem na cestě ke zvládnutí sebeobsluhy. Neosvojují si pouze to, jak se o sebe postarat v jiném prostředí. Důležitý je také fakt, že se setkávají s jinými lidmi, než na které jsou běžně zvyklé. Tím se učí, jak spolupracovat. Je to jen malý, ale nezanedbatelný, krůček k tomu, aby se později naučily zvládat situace v reálném světě.  Celá tato akce mohla bez problémů proběhnout především díky aktivní přípravě všech pedagogů a asistentů a jejich plnému nasazení během celého pobytu. Všem patří velké díky.

Mgr. Petra Hubálková

ZNAK MESTA - hlavička - barva.jpgAkce se konala za finanční podpory města Žamberka.