O škole > Aktuality > Pobyt dětí v Kunvaldě

Pobyt dětí v přírodě – Kunvald, Záhory

Žáci ze Střední školy a základní školy v Žamberku měli možnost strávit dny od 13. do 15. září bez rodičů. Uprostřed nádherné přírody poblíž Kunvaldu, v penzionu Skalka na Záhorách, prožili 3 dny plné nejrůznějších aktivit. Proběhly soutěživé hry zaměřené na vzájemnou spolupráci, environmentální výchovu a ochranu přírody, vycházky do přírody, stopovaná s nálezem sladkého pokladu. Pobyt zakončila večerní diskotéka, na kterou se děti nejvíce těšily.  O plná bříška dětí i pedagogů se postarala paní Skalková, která nešetřila výborným jídlem ani dobrým slovem – jí patří největší díky.

Od názvu speciálních škol se odvíjejí i speciální potřeby těch nejmenších. Pro děti s mentálním a fyzickým postižením jsou pobyty mimo rodinu a školu důležitým krokem na cestě ke zvládnutí sebeobsluhy. Neosvojují si pouze to, jak se o sebe postarat v jiném prostředí. Důležitý je také fakt, že se setkávají s jinými lidmi, než na které jsou běžně zvyklí. Tím se učí, jak spolupracovat. Je to jen malý, ale nezanedbatelný, krůček k tomu, aby se později naučily zvládat situace v reálném světě.  Celá tato akce mohla bez problémů proběhnout především díky aktivní přípravě všech pedagogů a asistentů a jejich plnému nasazení během celého pobytu. Všem patří velké díky.

Mgr. Petra Hubálková

Kunvald.jpg