O škole > Aktuality > Parapohár Pardubice 2018

Parapohár Pardubice - boj o medaile

Ve čtvrtek 7. června se žáci naší školy zúčastnili soutěže Školního atletického Parapoháru konaného v Pardubicích. Soutěž pořádá Oddíl tělesně postižených sportovců Atletika bez bariér ve spolupráci se ZŠ a PŠ Svítání. Letos se jednalo již o 10. ročník. Celkem soutěžilo 19 týmů (152 dětí). Na atletickém stadionu se sešly děti s různým handicapem ze základních praktických a speciálních škol Pardubického kraje, které čekalo 6 atletických disciplín. Součástí programu byla exhibice nejlepších českých vrhačů – atletů na vozíku. Mimo soubojů na atletické dráze bylo pro žáky připraveno spoustu doprovodných akcí a zábavných her. Celou soutěží nás provázelo příjemné slunečné počasí. Naši reprezentanti si z Pardubic odváželi mnoho sportovních zážitků, diplomů, hodnotných cen a upomínkových předmětů. Příští rok nás čeká 11. ročník atletické soutěže. Žáci se v celkovém hodnocení umístili na 10. místě. Závěrem přehled našich vybojovaných pozic:

 60 m                           14. místo Cibulka Jan, 30. Vondra Lukáš, 34. Hubálková Veronika

60 m vozíčkáři           5. místo Čermáková Nikola

200 m                          3. místo Kocúr Vojta, 6. Flos Jaroslav, 12. Myšáková Sandra

skok do dálky            39. místo Berkyová Ester, 42. Šmoková Tereza, 48. Flos Jaroslav

míček                         15. místo Mareš Patrik, 24. Šmoková Tereza, 42. Berkyová Ester

štafeta 4x60 m           10. místo

štafeta 4x60 m chodící / vozíčkáři               2. místo

Všem sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a gratulujeme k dosaženým výkonům.

                                                                                                                      Štěpánka, Violka, Dana a Martin


Fotografie:
Webové stránky vytvořil Acceler