O škole > Aktuality > Krajská výtvarná soutěž speciálních škol

Krajská výtvarná soutěž speciálních škol

V dubnu se žáci naší školy účastnili Krajské výtvarné soutěže speciálních škol a školských zařízení na téma: „Ve světě pohádek“. Tuto soutěž každoročně vyhlašuje Speciální mateřská, základní a praktická škola v Pardubicích. Děti malovaly a kreslily pohádkové bytosti dle vlastní fantazie. Někteří modelovali z papíru, jiní tvořili pohádkovou knížku nebo komiks. Mnohá dílka byla názorným propojením výtvarné a literární složky. Výtvarné práce byly začátkem května vystaveny v Krajské knihovně v Pardubicích, kde o vítězích rozhodovala široká veřejnost. Letošní výsledky nás mile překvapily: V kategorii žáků 1. – 5. ročníku ZŠ praktické se na 2. místě umístila celá naše třída I. P se svým společným „Pohádkovým pexesem“. V kategorii žáků 1. – 6. ročníku ZŠ speciální získala 3. místo Nikola Rálišová s modelem pohádkového hradu. Poslední, velmi úspěšnou, se stala Veronika Hubálková, která v kategorii žáků 7. – 10. ročníku ZŠ speciální získala hned dvě ocenění – 3. místo a zároveň Cenu poroty za obrázky „Broučci“ a „Králíci v klobouku“. Všichni ocenění obdrželi drobné ceny a diplom. Velké dík patří samozřejmě i všem pedagogům, kteří dětem pomohli zrealizovat tato výtvarná díla.

                                                                                                                                                         Mgr. Hubálková Petra


Fotografie:
Webové stránky vytvořil Acceler