O škole > Aktuality > Handbike už jezdí na specce

Handbike už jezdí na specce

V květnu roku 2016 byla naše škola, Střední škola a základní škola Žamberk, oslovena panem Jiřím Bajerem z neziskové organizace Černí koně, zda bychom se nechtěli zapojit do projektu „Vítr ve vlasech“. Přizvání jsme s velkým očekáváním přijali. Na počátku října 2017 za dětmi přijel pan Jiří Bajer za Černé koně a  sponzor pan Jiří Beran, ředitel přepravní společnosti Beran Jiří s. r. o. Trutnov, díky jehož finanční podpoře bylo možné záměr realizovat. Ptáte se jaký? Handbike!!!

Handbike je speciálně upravené ruční kolo pro osoby se zdravotním postižením ve formě tříkolky se dvěma koly vzadu a jedním ovladatelným vpředu. Tato kola můžete spatřit na cyklostezkách či přímo na silnici. Brzdy jsou umístěny přímo na řídítkách pro snadné použití.

Organizace Černí koně se zaměřuje na sociální rehabilitaci tělesně postižených se snahou rozšiřovat jejich možnosti pro volnočasové aktivity, organizuje dvě cyklistické série Českého poháru pro tělesně handicapované cyklisty v silniční i horské cyklistice a ráda by k paracyklistice přivedla více dětí s handicapem, dát jim možnost zažít „vítr ve vlasech“ při jízdě na kole. Tak vznikl unikátní projekt “Vítr ve vlasech” spojený s výrobou za podpory sponzorů a bezplatným zapůjčením speciálního kola, tzv. handbike.

„Vítr ve vlasech“ na www.youtube.com

Děkujeme Černým koním za realizaci projektu, který maže další „ne“ v životě dětí s tělesným postižením a panu Jiřímu Beranovi za poskytnutí finančních prostředků na stavbu „našeho“ handbike.

Našim dětem přejeme stovky šťastných kilometrů s větrem ve vlasech…

Mgr. Lenka Mejdrová

Handbike už jezdí na specce