O škole > Aktuality > Čtenářské dílny

Naše škola se zapojila do Výzvy číslo 56 - Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti.

Vyučující s dětmi pracovali v deseti čtenářských dílnách v šesti ročnících ZŠ.

Díky projektu škola získala 511 knih v ceně přesahující sto tisíc korun a dále 17 moderních čteček v hodnotě téměř šedesáti tisíc korun.

Čtenářské dílny podporují a rozvíjejí individuální schopnosti žáků v oblasti čtenářství a čtenářské gramotnosti. Děti  pracují s obrovskou radostí s rozmanitými knihami, které jsou velmi zajímavé svým zpracováním - pohádky, bajky s bohatými ilustracemi, encyklopedie, knihy s odklápěcími okénky, zvukové knihy, knihy Lady či Krteček - texty doplněné puzzle, 3 D knihy,...

V rámci Výzvy č. 56 byl realizovaný krátkodobý intenzivní kurz angličtiny na Maltě.